Všestrannost

Všestrannost muži

Stálý počet členů oddílu všestrannosti je 12, z toho jsou 3 ve věku nad 65 let.

Scházíme se pravidelně každý čtvrtek v sokolské tělocvičně, kde hrajeme takzvané „ragbíčko“, což je basketbal bez dodržování některých pravidel, jako jsou „kroky“ a pereme se o míč s kontaktem hráče s druhým hráčem, tedy bez přerušení hry z důvodu směšného přestupku zvaného „faul“. Všechno ovšem probíhá velice férovým způsobem, kdy někdy v přetahované o míč zvítězí hráč s větší silou, jindy hráč s větší zkušeností a někdy úplně jednoduše zvítězí ten, kdo zvolí lepší taktiku. Nedochází k agresivním scénářům a vede nás to k respektu ze soupeře, jakkoliv je silnějším než jsem já. Emoce potlačujeme a radost, a to neskrývanou, projevujeme pouze při zabodování nebo dobré šikovné akci. Za těch mnoho desítek let pravidelné tvrdé čtvrteční výchovy k respektování druhého jsme se opravdu vypracovali k profesionálnímu přístupu. Košů padá poměrně dost a někdy jsou to akce velice podobné basketbalu, opravdu!
Pokud některý příchozí člen oddílu je právě indisponovaný a nemůže se ragbíčka zúčastnit, jde s některými dříve narozenými Sokoli do posilovny posilovat a protahovat ztuhlé končetiny.
Někteří členové oddílu (pravidelně bratr Semerád) se zúčastňují zimního táboření ve sněhu, kde se otužuje mysl i tělo.
V zimě se někteří zúčasňují výletů do českých hor na běžkách (Krušné hory, Krkonoše, Šumava). Populárními se staly také výlety za sjezdovým lyžováním, hlavně na Klínovec i do jiných středisek Krušných hor.
V lednu se několi členů oddílu vydává pravidelně do Alp (S.Michael im Zillertal) na týdenní soustředění výcviku sjezdového lyžování a curvingových oblouků.
Každý červen, letos 24.6.pravidelně podnikáme několikadenní výpravu do Jižních Čech, letos jsme kempovali v kempu v Aníně u Otavy, kde se sjíždí řeka Otava na kanoích a raftech, kde také pilně šlapeme na kolech přes vrcholky Šumavy a podnikáme výlety do překrásné šumavské přírody. Kromě členů oddílu se do tábořiště sjedou další pravidelní účastníci setkání na Otavě, takže je zde kolem 20 lidí lačných po výše uvedených aktivitách.
V létě čeká některé členy vysokohorská turistika, jezdí se do Alp, kde není nouze o úžasné zážitky.
Dne 27.května pořádal bývalý člen a dnešní příznivec našeho oddílu turnaj v petanque, letos s účastí šesti členů a dalších příchozích.
Dne 10.září nás čeká opět po několikáté tenisový turnaj Kamenec Cup na počest bratra Pavla Hanzlíka, kde se schází kolem dvaceti lidí, z toho polovina členů Sokola, a kde se utkáváme v soutěži dvojic.
S inspirací bratra Semiše sepsal Vláďa J.

Počet členů: 12. Vedoucí oddílu: Vladislav Jeřábek

Tel.:

Všestrannost ženy, děti

Oddíl Všestrannosti je pro všechny malé i velké děti, které baví pohyb a chtějí se naučit nové věci. Cvičení není zaměřeno jednostranně,naopak rozvíjí tělo v mnoha oblastech. Základem jsou vždy zábavné honičky na rozběhání, rozcvičky, pak cvičení a nakonec hry na přání dětí.

Rozvíjíme děti v gymnastice. Cvičíme na ruzných nářadích a nacvičujeme správné techniky (kruhy, hrazda, šplh na tyči, cvičení na žíněnkách, skoky, trampolína…)

Dále hrajeme různé míčové hry (vybíjená, basketbal, přehazovaná…), používáme mnoho náčiní (kuželky, overbally, míče, švihadla, kroužky, obruče…)

Cvičíme koordinaci, podporujeme rovnováhu a stabilitu těla, posilujeme i protahujeme. Vše tak, aby to nebyla povinnost, ale zábava.

Děti se u nás mohou těšit na Mikuláše, besídku, kdo chce, tak gymnastické závody nebo přespolní běh, starší soutěž ve vybíjené.

Pojďte si s námi zacvičit!

Vedoucí oddílu:

Jaromíra Ludvíková tel.: 723 287 735
Pavel Hájek tel.: 723 411 011

Časy cvičení: každé pondělí 17.00 – 18:30 hod

Pro koho: všechny děti ve věku 5-11 let

TJ Sokol – oddíl Všetrannosti žen – seniorek

Oddíl Všestrannosti žen je pro všechny ženy v seniorském věku, které baví pohyb a chtějí udělat něco pro své zdraví. Cvičení není náročné,ale spíše zdravotní. Základem jsou cviky na protažení, posílení koordinace a udržení kondice.

Při cvičení používáme různé pomůcky (overbaly, stepy, gumy, balanční podložky..) a máme rády cvičení s hudbou. Cílem je hlavně zábava, setkávání a zdravý pohyb.

Vedoucí oddílu:

Jaromíra Ludvíková tel.: 723 287 735
Štěpánka Brožová tel.: 739 244 783

Časy cvičení: každé úterý 17.00 – 18:00 hod

Pro koho: všechny ženy v seniorském věku

Všestrannost - sebeobrana

Počet členů: 8. Vedoucí oddílu: David Uherek