Fitness / Všestrannost

Sokol tradičně používá pro nesoutěžní sport název „všestrannost“. Ve všestrannosti nejde o výkon, ale především o samotnou radost z pohybu, ze setkávání s podobně naladěnými lidmi, z poznávání a posunování svých pohybových i sociálních dovedností. Všestrannost dětí je zaměřena na rozvoj pohybových dovedností od útlého věku pro pozdějšího zapojení do výkonnostního sportu. Všestrannost dospělých je zaměřena na fitness (ženy) a kondiční cvičení (muži). Cvičební program všestrannosti dětí i dospělých je velmi různorodý –  sportovní a moderní gymnastika, pohybová výchova, rytmická gymnastika, aerobik, cvičení s náčiním, různé taneční směry, atletika, míčové hry, netradiční hry a sporty, jóga, základy asijských bojových umění, zdravotní gymnastika atd. V TJ Sokol Litoměřice aktivně působí čtyři oddíly všestrannosti:

Všestrannost děti

Oddíl všestrannosti je pro všechny malé i velké děti, které baví pohyb a chtějí se naučit nové věci. Cvičení není zaměřeno jednostranně,naopak rozvíjí tělo v mnoha oblastech. Základem jsou vždy zábavné honičky na rozběhání, rozcvičky, pak cvičení a nakonec hry na přání dětí.

Rozvíjíme děti v gymnastice. Cvičíme na různém nářadí a nacvičujeme správné techniky (kruhy, hrazda, šplh na tyči, cvičení na žíněnkách, skoky, trampolína…)

Dále hrajeme různé míčové hry (vybíjená, basketbal, přehazovaná…), používáme mnoho náčiní (kuželky, overbally, míče, švihadla, kroužky, obruče…)

Cvičíme koordinaci, podporujeme rovnováhu a stabilitu těla, posilujeme i protahujeme. Vše tak, aby to nebyla povinnost, ale zábava.

Děti se u nás mohou těšit na Mikuláše, besídku, kdo chce, tak gymnastické závody nebo přespolní běh, starší soutěž ve vybíjené.

Pojďte si s námi zacvičit!

Vedoucí oddílu:

Jaromíra Ludvíková tel.: 723 287 735
Pavel Hájek tel.: 723 411 011

Časy cvičení: každé pondělí 17.00 – 18:30 hod

Pro koho: všechny děti ve věku 5-11 let

Fitness ženy

Oddíl Fitness je pro ženy všech věkových kategorií, které chtějí udělat něco pro své zdraví, kondici, ohebnost a baví je pohyb. Základem jsou cviky na protažení, posílení, koordinaci svalových dysbalancí, udržení a zvýšení kondice v každém věku.

Při cvičení používáme overbaly, stepy, gumy, balanční podložky, velké míče a další. Cvičíme s hudbou. Při lekcích se akreditované cvičitelky Jarka a Štěpánka rády podělí o nové poznatky z oblasti fitness a zdravotní tělesné výchovy. Každá hodina je jedinečná! Tak si ji přijď s námi každé úterý mimo prázdnin od 17:00 – 18:00 hod. vyzkoušet 😉 Těšíme se!

Vedoucí oddílu:

Jaromíra Ludvíková tel.: 723 287 735
Štěpánka Brožová tel.: 739 244 783

Časy cvičení: každé úterý 17.00 – 18:00 hod

Pro koho: ženy všech věkových kategorií

Ragbíčko muži

Stálý počet členů oddílu všestrannosti je 12, z toho jsou 3 ve věku nad 65 let.

Scházíme se pravidelně každý čtvrtek v sokolské tělocvičně, kde hrajeme takzvané „ragbíčko“, což je basketbal bez dodržování některých pravidel, jako jsou „kroky“ a pereme se o míč s kontaktem hráče s druhým hráčem, tedy bez přerušení hry z důvodu směšného přestupku zvaného „faul“. Všechno ovšem probíhá velice férovým způsobem, kdy někdy v přetahované o míč zvítězí hráč s větší silou, jindy hráč s větší zkušeností a někdy úplně jednoduše zvítězí ten, kdo zvolí lepší taktiku. Nedochází k agresivním scénářům a vede nás to k respektu ze soupeře, jakkoliv je silnějším než jsem já. Emoce potlačujeme a radost, a to neskrývanou, projevujeme pouze při zabodování nebo dobré šikovné akci. Za těch mnoho desítek let pravidelné tvrdé čtvrteční výchovy k respektování druhého jsme se opravdu vypracovali k profesionálnímu přístupu. Košů padá poměrně dost a někdy jsou to akce velice podobné basketbalu, opravdu!
Pokud některý příchozí člen oddílu je právě indisponovaný a nemůže se ragbíčka zúčastnit, jde s některými dříve narozenými Sokoli do posilovny posilovat a protahovat ztuhlé končetiny.
Někteří členové oddílu (pravidelně bratr Semerád) se zúčastňují zimního táboření ve sněhu, kde se otužuje mysl i tělo.
V zimě se někteří zúčasňují výletů do českých hor na běžkách (Krušné hory, Krkonoše, Šumava). Populárními se staly také výlety za sjezdovým lyžováním, hlavně na Klínovec i do jiných středisek Krušných hor.
V lednu se několi členů oddílu vydává pravidelně do Alp (S.Michael im Zillertal) na týdenní soustředění výcviku sjezdového lyžování a curvingových oblouků.
Každý červen, letos 24.6.pravidelně podnikáme několikadenní výpravu do Jižních Čech, letos jsme kempovali v kempu v Aníně u Otavy, kde se sjíždí řeka Otava na kanoích a raftech, kde také pilně šlapeme na kolech přes vrcholky Šumavy a podnikáme výlety do překrásné šumavské přírody. Kromě členů oddílu se do tábořiště sjedou další pravidelní účastníci setkání na Otavě, takže je zde kolem 20 lidí lačných po výše uvedených aktivitách.
V létě čeká některé členy vysokohorská turistika, jezdí se do Alp, kde není nouze o úžasné zážitky.
Dne 27.května pořádal bývalý člen a dnešní příznivec našeho oddílu turnaj v petanque, letos s účastí šesti členů a dalších příchozích.
Dne 10.září nás čeká opět po několikáté tenisový turnaj Kamenec Cup na počest bratra Pavla Hanzlíka, kde se schází kolem dvaceti lidí, z toho polovina členů Sokola, a kde se utkáváme v soutěži dvojic.
S inspirací bratra Semiše sepsal Vláďa J.

Počet členů: 12. Vedoucí oddílu: Vladislav Jeřábek

Tel.: