O nás

Jsme pobočným spolkem České obce sokolské, největší a nejúspěšnější organizace v historii české tělovýchovy. Účelem spolku je tělovýchovná, sportovní, kulturní a společenská činnost v Litoměřicích a okolí. Máme k dispozici sportoviště k celoročnímu využití – velkou tělocvičnu, malou tělocvičnu, posilovnu, a k sezónnímu využití – dva venkovní antukové kurty. Kromě sportovišť také pronajímáme kanceláře a provozovny, v případě zájmu kontaktujte administrativní pracovnici nebo výbor.

V současné době sdružujeme cca 200 členů v 11 sportovních oddílech, zaměřených na různé sporty pro dospělé, ale také na všestranný tělesný rozvoj dětí, tzv. „všestrannost“. Budeme moc rádi, když kontaktujete vedoucí oddílů a přihlásíte sebe nebo své děti. Více informací o jednotlivých oddílech se dozvíte kliknutím na tento odkaz.

Založení TJ Sokol Litoměřice

První uchované záznamy o existenci tělocvičné jednoty Sokol Litoměřice pocházejí již z roku 1892, kdy 7. 8. 1892 proběhla zřizující se schůze v Měšťanské besedě za účelem sjednotit v Litoměřicích všechny české spolky v jeden, a to v SOKOL Litoměřice. Dále je uchován protokol o schůzi prozatímního výboru z 20.10.1892. První a ustavující Valná hromada se konala 20.listopadu 1892 a 16. 2. 1893 bylo zahájeno cvičení. Tehdejší jednota čítala již 115 členů a dne 2. 3. 1893 ŽUPA podřipská oznamuje, že SOKOL Litoměřice, Terezín a okolí je přijat do svazku župy.

Create your account